» World of Warcraft TCG » Artykuły » Przegląd produktów do WoW TCG

Przegląd produktów do WoW TCG

Przegląd produktów do WoW TCG
Produkty

Znajomość produktów WoW TCG oraz daty ich wejścia na rynek jest bardzo ważna dla wielu graczy, bo to właśnie od tych informacji zależy, jak wygląda w danym momencie format Classic i Core Constructed. W przypadku tego pierwszego, nowe dodatki nie sprawiają zbyt dużego kłopotu (bo są zwyczajnie dodawane do puli już istniejących kart), lecz problem pojawia się w przypadku Core, gdzie każdy nowy produkt znacznie wpływa na pule kart legalnych w tym formacie, tym bardziej, jeśli zaczyna swoją premierą nowy blok.

System wymiany kart w Core może być dla wielu początkujących czymś niejasnym. Można spotkać wielu graczy, którzy bez potrzebnej wiedzy do grania w Core, kupują nieodpowiednie produkty. W dzisiejszym artykule postaram się rozwiać wątpliwości dotyczące istniejących produktów WoW TCG i ich wpływu na formaty Classic i Core. Dzięki temu, każdy z was będzie mógł dokładnie zaplanować wydatki na produkty, które najbardziej będą wam odpowiadać.

Istnieje kilka rodzajów produktów WoW TCG. Skupię się na tych, które bezpośrednio służą nam do gry.


Nowy dodatek (set)

Nowe dodatki to rdzeń całej gry, a każdy z nich zawiera w sobie dziesiątki nowych kart. Jak już wspominałem wcześniej, Cryptozoic wydaje rocznie średnio trzy dodatki, które razem tworzą jeden pełny blok. Karty z nich są sprzedawane w postaci małych paczek (boosterów), boxów (w których mieści się kilkadziesiąt booster packów) oraz epic collection, które zawierają w sobie 6 booster packów oraz inne gadżety, w postaci maty do gry czy pudełka do przechowywania kart.

Jak rozpoznać, z którego dodatku jest dana karta? Na dolnym krańcu każdej znajduje się nazwa dodatku, z którego pochodzi.


Class Starter Deck

(Wytłumaczenie 'Class' - każda klasa posiada własny Starter, można również wybrać między frakcją Horde i Alliance)

Starter Decki są idealne dla początkujących graczy i dosyć przyzwoite dla tych składających talie w formacie Core. Powodem, dla którego jest to dobry produkt do nauki gry jest to, że Class Starter Decki to juz złożone, gotowe do gry talie.

Dzięki temu produktowi gracz może szybko poznać wiele różnych kart, co jest dużym udogodnieniem, bo wcześniej nowicjusze byli zmuszeni do kupowania booster packów i to z nich składali talie, co nie jest najlepszą metodą, ponieważ w każdej paczce znajdują się losowe karty i nie mamy pewności, czy będą one pasować do talii, którą chcielibyśmy złożyć. Starter Decki pozbyły się tego elementu losowego. Przykładowo, kupując Horde Warrior Class Starter Deck, możemy być pewni, że kupimy karty należące do klasy Wojownika oraz frakcji Horde.

Trzeba jednak podkreślić, że są to decki dla początkujących, co oznacza, że pod względem siły talie te są bardzo słabe w porównaniu z taliami przemyślanymi oraz złożonymi przez bardziej doświadczonych graczy. Jeśli pragniemy mocnej, konkurencyjnej talii, nadal musimy dokonać pewnych zmian. Startery zawierają często przedruki kart ze starszych dodatków, jednak są one częścią formatu, ponieważ Class Starter Decki uznaje się za oddzielny produkt, należący do danego bloku.

W każdym Starterze znajduje się również unikalna karta bohatera, której nie zdobędziemy w żadnym innym produkcie.

Każdy Starter należy do danego bloku, w zależności od daty, w którym został wydany.


Raid Deck

Ten produkt oferuje rozgrywkę wieloosobową, wzorując się na raidach z gry online, gdzie grupa graczy zbiera się w celu pokonania potężnych bossów.

Raid Deck zawiera talię bossa (lub bossów), która podczas gry jest kontrolowana przez jedną osobę, a reszta graczy jednoczy siłę swoich talii. Wygrywa strona, która ostatnia zostanie na polu walki. Decki, które używa drużyna bohaterów to talie, które gracze sami złożą z kart z dostępnych dodatków.

Kart z Raid Decka nie można stosować do budowy turniejowych talii, jednak do każdego z nich dodawany jest booster o specjalnej nazwie Treasure Pack. W tych paczkach znajdują się karty, które są legalne na turniejach w różnych formatach Constructed. Treasure Packi można znaleźć również sprzedawane oddzielnie.

Tak jak w przypadku Class Starter Decków, zawartość Raid Decków również należy do danego bloku, w zależności od daty ich wydania.


Dungeon Deck

Jest to produkt podobny do Raid Decka. Zasadnicza różnica między nimi jest taka, że w przypadku Dungeona nie ma potrzeby, aby jeden gracz kontrolował talię z bossami, bo ich talia posiada mechanizm, który umożliwia jej samodzielne działanie. Dungeon Decki również posiadają Treasure Packi, które mogą być sprzedawane oddzielnie.


Karty dodatkowe

Są to karty zdobywane przy różnych dodatkowych okazjach. Część z nich zdobywa się dzięki wymianie specjalnych kart z booster packów (w przypadku zdobycia odpowiedniej ich liczby jesteśmy w stanie wymienić je na specjalną kartę), inne zdobyć można np. podczas Holiday Celebration (turniejów świątecznych).


Wybór odpowiedniego produktu może wydawać się trudną czynnością dla początkującego gracza. Jako wieloletni fan tej gry mogę jednak zapewnić, że decyzję o kupnie odpowiednich kart można zawęzić do krótszej listy.

Po pierwsze, każdy produkt, który mieści się na liście kart legalnych w Core Constructed, jest wart uwagi, bo w tej chwili to najpopularniejszy format na świecie, a większość mniejszych i większych turniejów jest prowadzona w tym formacie. Na dodatek, produkty zawierające się w Core są łatwo dostępne w każdym sklepie, który ma w swojej ofercie towar Cryptozoica. Karty z pierwszych lat gry nie znajdują się w sprzedaży sklepowej, ich produkcja została wstrzymana i można je dostać tylko poprzez handel z innymi graczami lub sklepy internetowe.

Po drugie, najlepszym produktem dla osoby rozpoczynającej swoją przygodę z WoW TCG jest Class Starter Deck. Dzięki niemu będziemy mogli rozpocząć naukę gry o wiele szybciej, niż gdybyśmy sami składali talię z losowych booster packów. W przypadku, gdy będziemy udoskonalać deck i szukać konkretnych kart, powinniśmy również zacząć kupować lub wymieniać się z innymi ludźmi. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę



Czytaj również

Komentarze


~`

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Fajny artykuł, jeżeli można się dowiedzieć tylko o co chodzi z tymi różnymi busterkami z kartami foliowanymi. Bo nie są one tak samo drogie jak foliowany buster mtg, a normalna cena busterka jest podobna do ceny busterka mtg
05-02-2012 12:57
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Rzeczywisćie są takie boosterki i nazywają się Achives. Jest to bardzo poboczny produkt więc mogłem o nim zapomnieć. W tych boosterach znajdują się rożne, karty ze starszych dodatków, które zasłużyły się w trakcie różnych turniejów z dawnych lat. Różnią się tylko tym, że zostały zafoilowane. Archives wyjątkowo nie zaliczają się do core, z resztą do tej pory wydano tylko jedną taką serię. produkt bardzo marginalny dla lubiących takie detale jak foil. Rdzeń produktów opisalem.
05-02-2012 20:24
Zephyel
   
Ocena:
0
Informuję, że z przyczyn niezależnych, kolejny artykuł z serii pojawi się dopiero jutro w godzinach popołudniowych. Za utrudnienia przepraszam.

Zeph.
07-02-2012 22:08

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.